VII. Tittel Pál kupa, megyei egyéni bajnokság 2018

Csapattagjaink remekül szerepeltek a versenyen

Július 5-8. között Pásztón immár hetedik alkalommal került megrendezésre a már hagyományosnak mondható Tittel Pál Kupa értékszámszerző sakkverseny, amely kezdetektől fogva egyben a megyei egyéni bajnokság is. A verseny megszervezése ezúttal is Tódor Sándor munkájának eredménye volt.

A versenyen 66-an indultak, közöttük 2 nemzetközi és 6 FIDE-mester. Bár a megye élsakkozói közül többen is távol maradtak, a megye bajnoki címéért így is 21 sakkozó indult harcba, köztük sok szárnyát éppen bontogató vagy már szárnyaló fiatal.

A megyei bajnoki címet azonban ezúttal a rutin és szerencse kombinációja döntötte el. A 74 éves Lengyel László (Pásztói SE) utolsó fordulóban aratott győzelmével előzött és több, mint negyven év elteltével lett ismét megyei bajnok. Mögötte az egyik esélyes, a 18 éves FIDE-mester, Görcsi Gábor (Honvéd ASE) futott be a 2. helyre. Kellemes meglepetésünkre a szintén a végén aratott győzelmeikkel a bronzérem Patai Péternek, a 4. hely Patai Tamásnak jutott, így egyesületünk sem maradt dobogós helyezés nélkül. A versenyt remekül kezdő és borzasztóan rosszul és pechesen befejező, többszörös megyei bajnok Bohati Tamás ezúttal 5. lett. A 6. és 7. helyen egyesületünk két tagja, Kovács Dániel (6.) és Patai József (7.) végzett. A 11 éves Kovács Veronika egyre biztatóbb játékkal és már egy-két, még biztatóbb eredménnyel hívta fel magára a figyelmet.
  Sajnos több csapattagunk szerepléséről nem számolhatunk be, hiszen a tarjáni csapatot összesen öten képviseltük (ebből 4 bátonyterenyei, 1 kazári, 0 salgótarjáni lakos) a megye egyetlen értékszámszerző versenyén.

A 7 fordulós versenyt a Kisújszállás SE versenyzője Balogh Dávid nyerte, To Nhat Minh nemzetközi mester és a Pásztói Sakk Egyesület vendégjátékosa, Ress Tamás előtt.

A megyei bajnokság dobogósai: középen a bajnok Lengyel László, balra Görcsi Gábor, jobbra Patai Péter